Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kapłan jest wypełnieniem się obietnicy Boga

Ojcowie bernardyni, obchodzący w tym roku 25-lecie kapłaństwa, spotkali się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród nich był bp Damian Muskus OFM.

Podczas Mszy św. w kalwaryjskiej bazylice krakowski biskup pomocniczy dziękował Bogu za szafarza sakramentu kapłaństwa kard. Mariana Jaworskiego, a także "za dar powołania, za ten dar niezasłużony, jakim jest dar kapłaństwa".

- Jesteśmy świadomi, że tych 25 lat, które są za nami, to bardzo długi czas, w którym Pan Bóg wiele dobra zdziałał przez nasze ręce i naszą posługę, ale też mamy świadomość, że jako ludzie słabi popełniliśmy też wiele błędów - podkreślał 12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej bp Muskus.

- Może ten dzisiejszy dzień to taki czas przełomu, kiedy to poczujemy nowy powiew Ducha Świętego, by z jeszcze większą siłą i jeszcze większą energią, jeszcze większym zaufaniem Bogu pełnić posługę w Kościele Chrystusowym - dodał.

Homilię w czasie jubileuszowej Mszy św. wygłosił o. Czesław Gniecki OFM, dawny wieloletni prowincjał bernardynów.

- Każdy kapłan, czy to nowowyświęcony, czy przeżywający jubileusz święceń kapłańskich, jest wypełnieniem się obietnicy Boga danej swojemu ludowi - podkreślał zakonnik. - Kapłan Nowego Testamentu nie jest już tylko pasterzem ludu Bożego, ale jest uczestnikiem Chrystusowego kapłaństwa i kontynuatorem Jego misji powierzonej apostołom, a później ich następcom - tłumaczył.

Wśród jedenastu zakonników, świętujących we wtorek jubileusz swojego kapłaństwa byli także ojcowie pracujący za granicą - m.in. w Argentynie. W Mszy św. wzięli również udział mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej oraz pielgrzymi z Leżajska, rodzinnej miejscowości bp. Muskusa. Znajduje się tam sanktuarium maryjne, w którym również posługują ojcowie bernardyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL