Nowy numer 42/2019 Archiwum

Strefa kibica w Kraków Airport

W części ogólnodostępnej terminalu powstała Strefa Kibica Kraków Airport. Jest dodatkowym miejscem wypoczynku dla pasażerów.

Już dzisiaj można było obejrzeć prezentację z ciekawostkami i kalendarium rozgrywek, a jutro (14 czerwca) zostanie wyświetlony pierwszy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018. Dodatkowo mecze będzie można obejrzeć na 7 monitorach w terminalu (w strefie odlotów oraz w hali obioru bagażu). Wszystkie będą wyświetlane na żywo.

Strefę Kibica Kraków Airport wyposażono m.in. w telewizor, pufy w kształcie piłek oraz w trzy stanowiska gry w piłkarzyki. Całość została wyłożona sztuczną murawą. Ciekawostką w strefie jest „słupek” ze strojami piłkarskimi. Jeden z czterech strojów to autentyczny strój drużyny Kraków Airport.

W piątek (15 czerwca) rozpoczynają się również Mistrzostwa Europy Portów Lotniczych w Piłce Nożnej EAFC 2018. Pierwsze Mistrzostwa Europy Portów Lotniczych odbyły się w 1984 roku, a gospodarzem turnieju był tegoroczny organizator - Dublin Airport. Mistrzostwa odbywają się cyklicznie co dwa lata. Drużyna Kraków Airport zadebiutowała w Mistrzostwach Europy w 2012 roku. Od tego czasu zdobyła jedno mistrzostwo i dwa razy zajęła trzecie miejsce.


W bagażu podręcznym można przewieźć piłkę. W zależności od zapisów w regulaminie przewoźnika powinno zostać z niej częściowo lub całkowicie spuszczone powietrze. Większość sprzętu sportowego można przewieźć tylko w bagażu rejestrowanym. Najpopularniejszym, który jest przewożony przez pasażerów krakowskiego lotniska, jest rower. Lista sprzętu dozwolona i zabroniona do przewozu znajduje się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL