Nowy numer 38/2021 Archiwum

Przyjdźże na marsz!

Weźże swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych i dołącz do nas! - zapraszają organizatorzy 6. krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło: "Niepodległa za życiem". Z kolei w związku z tym, że w ostatnim czasie w naszym kraju odbywały się tzw. czarne marsze promujące aborcję, tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny są odpowiedzią na nie i pokazują, jak wielką wartość ma rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny oraz na dzieciach, które są darem.

"Skrajne organizacje feministyczne chcą zmienić nastawienie społeczeństwa wobec nienarodzonych dzieci. Skandowane przez nie hasła są bardzo wulgarne, a za sprawą wspierających je mediów - także bardzo głośne" - mówi Mateusz Ochman, youtuber i bloger w filmie będącym zwiastunem krakowskiego marszu.

Wypowiadające się w nim także osoby związane z ruchami pro life, powołując się na naukę, obalają mity powtarzane przez feministki o tym, że nienarodzone dziecko to tylko płód. Tłumaczą także, dlaczego nie ma sensu mówienie "moje ciało, moja sprawa" i co tak naprawdę kryje się pod słowami "lepsza śmierć niż życie w niepełnosprawności".

"Nigdy nie słyszałem, aby kobieta, która poroniła, mówiła, że straciła zlepek komórek" - puentuje Piotr Podlecki, krakowski obrońca życia.

Wszystkie instytucje firmujące niedzielny pochód zapowiadają również, że będzie to radosna i kolorowa manifestacja najważniejszych wartości. Aby stało się to faktem, trzeba, by w jednym szeregu stanęło jak najwięcej rodzin, które są gotowe dać świadectwo temu, w co wierzą, i czym żyją każdego dnia.

"Zabierz żonę na randkę! Zabierz dzieci na wyprawę! Przyjdź na marsz i stań w obronie życia i rodziny. Pokaż, że rodzina jest fundamentem naszej cywilizacji. Nie pozwól, żeby Rzeczpospolita w 100-lecie niepodległości skapitulowała i stała się »drugą Irlandią«" - zachęcają organizatorzy i dodają po krakowsku: "Nie siedźże w domu. Przyjdźże na marsz!".

Po zakończeniu marszu organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny w parku Jordana, w ramach którego przygotowano szereg atrakcji - zagrają dwie szkockie orkiestry, będą też ścianki wspinaczkowe, dmuchane zamki i świadectwa osób zaangażowanych w ruch pro life. Gościem specjalnym pikniku będzie Józef Broda z zespołem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama