Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zawierzyły się Mamie przejdź do galerii

Od kilku lat Amazonki z całej Małopolski, a także ze Słowacji, modlą się u Królowej Podhala. 16 czerwca do Ludźmierza przybyło blisko 200 pań.

Jak zawsze najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył ks. Jerzy Filek, ludźmierski kustosz. - Cieszę się zawsze z waszego przyjazdu. Wybrałyście, drogie panie, piękne miejsce, aby zanosić przed Boże oblicze wszystkie prośby, dziękczynienia - zaznaczył ks. Filek.

Amazonki na zakończenie liturgii odczytały akt zawierzenia siebie i swoich rodzin Matce Najświętszej. Potem przeszły do ogrodu różańcowego, gdzie przy figurze św. Jana Pawła II odbyła się dalsza część pielgrzymki. Panie złożyły kwiaty przy pomniku Ojca świętego, były też okolicznościowe przemówienia i gratulacje od wicestarosty nowotarskiego Władysława Tylki, który podziękował amazonkom za zaangażowanie na rzecz profilaktyki badania usg piersi, szczególnie u osób młodych.

Ostatnia część sobotniego spotkania amazonek miała miejsce w jednej z nowotarskich restauracji. Panie podziękowały radnemu wojewódzkiemu Stanisławowi Barnasiowi i radnej powiatowej Grażynie Tylce za wsparcie w działaniach związanych z profilaktyką raka piersi. Wiele razy samorządowcy pomogli bowiem w uzyskaniu bezpłatnych zaproszeń na mammografię.

Kolejną pielgrzymkę do Ludźmierza zorganizowały podhalańskie Amazonki. Do ludźmierskiego sanktuarium przyjechały panie z Krakowa, Nowego Sącza, Brzeszcza, Oświęcimia, Rabki, Zakopanego, a nawet ze słowackiego Popradu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama