Nowy numer 37/2021 Archiwum

Dziękuję za wasze świadectwo

Podczas wizytacji parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krakowie-Woli Justowskiej abp Marek Jędraszewski poświęcił dzwony do odbudowywanej po pożarach świątyni.

W homilii, nawiązując do postaci św. Jana Chrzciciela, metropolita krakowski zauważył, że światu bardzo potrzeba współczesnych świadków wiary, którzy mówią o Bogu nie tylko słowami, ale życiem i wrażliwością. Wspomniał też sytuację parafialnej wspólnoty i ogromne zaangażowanie jej mieszkańców, którzy przez trud budowy nowej świątyni są prawdziwymi świadkami Bożej miłości. - Chciałbym podziękować za świadectwo waszej wiary, które jest znakiem sprzeciwu dla innych - mówił metropolita.

Poświęcił on także 4 nowe dzwony do odbudowywanej wielkim wysiłkiem oraz determinacją parafian i księży świątyni. Noszą one ważne dla Kościoła i Polski imiona: św. Józefa, św. Jadwigi Królowej, św. Jana Pawła II i św. Faustyny. - Te 4 postacie mówią o nadchodzącym Bożym miłosierdziu. Trzeba się na nie otwierać w swoim pokornym, pełnym wiary i ufności sercu - przekonywał arcybiskup.

W czasie wizytacji metropolita spotkał się także z grupami działającymi w parafii, pracującymi na jej terenie siostrami zakonnymi i wspólnotami oraz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama