Nowy numer 20/2024 Archiwum

Czekamy na redaktorów gazetek parafialnych

Trwa IV Archidiecezjalny Konkurs Gazetek Parafialnych im. ks. Tadeusza Juchasa. Przedłużamy termin zgłoszeń do 15 lipca.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie parafie z archidiecezji krakowskiej, w których regularnie ukazuje się gazetka parafialna. Czasopisma będzie oceniać jury powołane przez dziennikarzy "Gościa Niedzielnego".

Ocenie będą podlegać: ogólny sposób prowadzenia gazetki, podejmowanie tematyki związanej z parafią poprzez ciekawe formy dziennikarskie, jak również innowacyjność i pomysłowość oraz szata graficzna.

Tak, jak w poprzednich edycjach, gazetki oceniane będą w różnych kategoriach. Pierwsza to pisma ukazujące się regularnie (miesięczniki, dwumiesięczniki). Druga kategoria obejmuje pozostałe czasopisma, które ukazują się np. 3-4 razy w roku.

Każdy zespół redakcyjny musi zgłosić gazetkę do konkursu najpóźniej do 15 lipca. Pod adresem naszej redakcji: "Gość Krakowski", ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków lub 30-960 Kraków 1, skr. poczt. 543, należy przesłać 3 podwójne egzemplarze dowolnych numerów, które ukazały się od maja 2017 r. Czasopisma w podpisanej kopercie i z kartą zgłoszenia można także przynieść osobiście do naszej krakowskiej siedziby.

Wszystkie redakcje, które zgłoszą swój udział w konkursie, zostaną zaproszone na spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję. Odbędzie się ono 22 września o godz. 10 w sanktuarium w Ludźmierzu. W programie przewidziano prezentację każdej redakcji, a także - zamiast warsztatów dziennikarskich - rozmowę z dziennikarką ogólnopolskiego "Gościa Niedzielnego", poetką i publicystką Barbarą Gruszką-Zych.

W ramach tegorocznej edycji konkursu wprowadzamy nową kategorię. Każdy zespół redakcyjny może zgłosić jeden wywiad lub reportaż. Zgłoszone formy dziennikarskie oceni B. Gruszka-Zych. Osoba, która przeprowadzi najlepszy wywiad lub napisze świetny reportaż, w nagrodę poleci z Krakowa do Lourdes. To nagroda ufundowana przez tamtejsze lotnisko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy