Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Warto dobrze wypocząć

Abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych specjalne filmowe życzenia na okres wakacji.

Na filmie dostępnym na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube, zwracając się do diecezjan, którzy już są na urlopie albo go planują, metropolita krakowski życzy wszystkim wspaniałego wypoczynku, w którym nie zabraknie czasu i serca dla najbliższych.

Zaznacza także, że odpoczynek to czas dla siebie i dla Pana Boga. - Bo im więcej czasu człowiek ma dla Pana Boga, tym więcej ma go dla siebie. Niech to będą wakacje, w których nie zabraknie chwil na refleksję i na modlitwę - dodaje, zachęcając przy tym do coniedzielnego spotkania ze wspólnotą parafialną miejsca wypoczynku.

Abp Jędraszewski namawia też, by wyjazdy urlopowe były czasem wysławiania Boga za Jego cudowne dzieła - góry, morza, jeziora czy lasy. - Za to wszystko, gdzie na łonie natury można podziwiać niezgłębione wspaniałości, które wyszły ze stwórczych rąk naszego Boga Ojca, który jest w niebie - mówi.

Na koniec hierarcha życzy z serca, by czas wakacji był piękny i wspaniały. - Abyśmy po powrocie do domów jeszcze długo myśleli o nim z wielką nostalgią, ale i radością, że nie był to czas stracony, przeciwnie, wspaniale wykorzystany - zaznacza abp Jędraszewskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama