Nowy numer 38/2023 Archiwum

Daj się ponieść klasyce! przejdź do galerii

- Wieczorami daj się ponieść klasyce! Odkryj magię muzyki organowej i kameralnej podczas wakacyjnych koncertów - zachęca Rafał Monita, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem.

Festiwal rozpoczął się w sobotę 7 lipca koncertem inauguracyjnym w Miejskiej Galerii Sztuki przy Krupówkach. Z "Pieśnią o Ziemi", na którą złożyli się utwory m.in. Wieniawskiego, Szymanowskiego wystąpili: Aleksandra Szwejkowska-Belica (skrzypce), Katarzyna Wiwer (sopran), Cezary Sanecki (fortepian).

Nowością festiwalową są spotkania z gwiazdami na Kulturalnym Placu Niepodległości. Rozpoczynają się zawsze o godz. 15. Prowadzi je dyrektor artystyczny wydarzenia Rafał Monita.

- Przyjdź, obudź w sobie ciekawość, a wieczorami daj się ponieść klasyce! Odkryj magię muzyki organowej i kameralnej podczas wakacyjnych koncertów - zachęca Rafał Monita.

Kolejna odsłona festiwalu będzie miała miejsce14 lipca w sanktuarium na Krzeptówkach. Potem koncerty odbywać się będą 22 lipca w kościele na zakopiańskiej Harendzie, 28 lipca w sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik, 4 sierpnia w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach oraz 11sierpnia w kościele św. Krzyża.

Z okazji festiwalu został wydany specjalny folder, w którym melomani mogą znaleźć dokładny program każdego koncertu, informacje o wykonawcach, a także organizatorach.

Głównym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem jest tamtejszy Urząd Miasta wraz z Zakopiańskim Centrum Kultury, wydarzenie wspierają parafie, w których odbywają się koncerty. Zaś od strony medialnej festiwalowi patronuje "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast