Nowy numer 39/2023 Archiwum

Marzenie Karoliny

Bracia bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają młodzież do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, podczas którego bł. Karolina Kózkówna przyprowadzi wszystkich do Maryi.

Będzie to możliwe dzięki inicjatywie pod hasłem #marzenieKaroliny, organizowanej przez Duszpasterstwo Młodzieżowo-Powołaniowe Zakonu Braci Mniejszych prowincji bernardynów. Wydarzenie będzie miało dwie części. Pierwsza to pielgrzymka z relikwiami bł. Karoliny z Zabawy do Kalwarii Zebrzydowskiej, która potrwa od 11 do 15 sierpnia. Dzień później rozpoczną się Kalwaryjskie Dni Młodych, które zakończą się 19 sierpnia. Terminy nieprzypadkowo zbiegają się z datą odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

- Karolina marzyła o przybyciu do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd każdego roku pielgrzymowała jej matka. Zbierała nawet na ten cel oszczędności. Realizację tego pomysłu poprzedziła jednak jej męczeńska śmierć. W tym roku chcemy więc dopełnić to marzenie młodej błogosławionej - mówi br. Alojzy Garbarz OFM.

Tłumaczy też, że kilku braci od dłuższego czasu czuło w sercu przynaglenie, by zrobić coś dla tej, która u Boga uprosiła tak wiele łask. - Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się, aby razem z młodymi przyprowadzić ją do Kalwarii. Po otrzymaniu relikwii męczennicy z rąk kustosza sanktuarium w Zabawie od 12 sierpnia będziemy towarzyszyć Karolinie w drodze na odpust. Łącznie mamy do przejścia ponad 100 km, które zamierzamy pokonać w 4 dni - zapowiada bernardyn.

W drodze wszyscy będą przygotowywali się - przez konferencje, pracę w grupach, a zwłaszcza codzienną Eucharystię - do przeżycia odpustu Wniebowzięcia. - Wiemy, że Karolina nie chce tej pielgrzymki dla siebie samej - jej radością jest prowadzenie nas do Maryi! - przekonuje br. Alojzy.

Przekazanie relikwii na ręce kustosza sanktuarium nastąpi 15 sierpnia. Następnie rozpoczną się Kalwaryjskie Dni Młodych, a uczestniczyć w nich będą także ci młodzi, którzy nie brali udziału w pielgrzymce. Centralnym dniem będzie sobota, która podczas odpustu sierpniowego jest szczególnie poświęcona młodym. Będzie to okazja do modlitwy o czystą miłość, której wzorem jest Maryja. To właśnie Jej cnoty naśladowała Karolina.

W najbliższych dniach na stronie kalwaryjskiego sanktuarium odbędzie się premiera piosenki napisanej przez dwóch zakonników - o. Tarsycjusza i br. Celestyna - specjalnie na dni młodych. Muzykę do tego utworu skomponowała Maria Krawczyk-Ziółkowska.

Więcej informacji, a także formularz zgłoszeniowy (zapisy trwają do końca lipca) można znaleźć na www.duszpasterstwo.bernardyni.com/marzeniekaroliny.

Marzenie Karoliny   Zapisy na Kalwaryjskie Dni Młodych trwają do końca lipca Materiały organizatorów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast