Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kinowo przez świat

Już dziś w Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata" startuje akcja pod hasłem: "Filmowe Podróże w Wioskach Świata".

Wydarzenie będzie trwać od 13 lipca do 31 sierpnia przy ul. Tynieckiej 39. - Zauważyliśmy, że kino plenerowe przyciąga bardzo dużo osób, które chcą właśnie w taki sposób spędzić letnie wieczory. Pomyśleliśmy zatem, że warto to wykorzystać i dzięki temu jeszcze bardziej rozpowszechnić nasz park wśród mieszkańców Krakowa i turystów - mówi Sylwester Gaik z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, który prowadzi "Wioski Świata".

Projekcje będą się odbywać co piątek o godz. 20.30. Dzisiaj chętni będą mogli zobaczyć film "Slumdog. Milioner z ulicy".

- To będzie atrakcyjne rozpoczęcie każdego wakacyjnego weekendu. Podczas pierwszego spotkania widzowie będą także decydować, co obejrzą na kolejnych pokazach. Z naszych propozycji, dobranych tak, by bez problemu mogli je obejrzeć również młodsi, wybiorą filmy, które ich najbardziej interesują - dodaje S. Gaik.

Organizatorzy przygotowali różne gatunki kinowe, które ukazują kultury i miejsca geograficzne z całego świata. - Chcemy, aby klimat filmów i ich miejsce akcji nawiązywały do eksponatów prezentowanych w naszym parku na co dzień. Tak, by seanse dostarczały widzom jak najwięcej wrażeń i przekonały ich, że to miejsce nie jest tylko przestrzenią dla szkolnych wycieczek - tłumaczy S. Gaik.

Partnerem nowej inicjatywy Wiosek Świata jest Urząd Miasta Krakowa. Akcja ma wesprzeć główną misję salezjańskiego parku, którą jest przekazywanie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat różnorodności kulturowej i problemów globalnych, takich jak migracje, ubóstwo czy dostęp do edukacji. Na zwiedzających czekają tu m.in. wioska afrykańska, papuaski dom na palach, igloo czy indiańskie tipi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL