Nowy numer 42/2019 Archiwum

Weekend pod parą przejdź do galerii

W każdą sobotę i niedzielę z Chabówki do Kasiny Wielkiej wyjeżdżają składy pociągów retro.

Kursy pociągów są o stałych godzinach, o 9.00 i 13.50. Pierwsza stacja to Skansen w Chabówce, potem stacja kolejowa w Chabówce, Rabka Zdrój, Rabka Zaryte, Mszana Dolna i Kasina Wielka.

Podróż zabytkowym składem trwa nieco ponad godzinę. Odrestaurowane wagony, pamiętające nawet czasy przedwojenne, prowadzi parowa lokomotywa. Podczas postoju w Kasinie można zaobserwować, jak do parowozu wlewana jest woda. "Ciuchcia" podczas kursu w jedną stronę potrzebuje około jednej tony węgla.

Dodatkową atrakcję może stanowić wyjazd kolejką na Śnieżnicę. Wyjazd i zjazd na szczyt to około 30 minut. Kto chciałby zostać dłużej w okolicy, może wracać pociągiem popołudniowym. Polecamy też wyjazd na szczyt i krótki spacer do Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy. Msze św. niedzielne o godz. 10, 12 i 15.

Weekend w okolicach Śnieżnicy może upłynąć także na jeździe na rowerze. Stacja Kasina jest świetnie do tego przygotowana, do dyspozycji miłośników dwóch kółek jest specjalny park.

Przejazdy składami retro organizuje PKP Cargo. Bilety na pociąg można nabyć podczas podróży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL