Nowy numer 33/2018 Archiwum

Moda na góralszczyznę

Nie ma miesiąca ani tygodnia, żeby coś w tej góralskiej wspólnocie się nie działo. Koncertuje tu Eleni, goszczą kapłani z różnych stron świata. Wierni pielęgnują kulturę regionu.

Parafia św. Marii Magdaleny to 5,7 tys. wiernych, mieszkających na terenie nie tylko Poronina, ale i Suchego oraz Białego Dunajca Górnego. Wspólnota została erygowana w 1833 r., co oznacza, że za 15 lat będzie świętować 200-lecie. W Suchem znajduje się Dom Orłów. To ośrodek rekolekcyjny Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej. 9 sierpnia metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odprawi tam Mszę św. i poświęci kaplicę bł. Karoliny Kózkówny.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma