Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Finał walk tanecznych

28 i 29 lipca w zabytkowej scenerii krakowskiego Starego Miasta odbędą się finałowe spektakle i pokazy 19. Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza".

Ich miejscem będą dziedzińce Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (ul. Kanonicza 17) i Collegium Maius UJ (ul. Jagiellońska 15), wnętrze Barbakanu (ul. Basztowa 30) i Rynek Główny. - Nasz festiwal odbywa się w tym roku pod hasłem: "Wojna i pokój". Nie zabraknie więc tanecznych batalii, turniejów, marszów, parad i pojedynków - mówi Romana Agnel, szefowa Baletu Dworskiego "Cracovia Danza", pomysłodawczyni i kierownik artystyczny festiwalu.

W trakcie obydwóch dni odbędą się m.in. spektakle "Bassa Danza z Madonnami" (Pałac Biskupa Erazma Ciołka, godz. 15, 16 i 17) i "Breve Regnum" (Collegium Maius UJ, godz. 15, 16 i 17). Publiczności nie zabraknie zapewne także na Rynku Głównym, gdzie i w sobotę 28 lipca, i w niedzielę 29 lipca o 11.30, 14.30 i 19.15 członkowie Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba zaprezentują pokazy żonglerki chorągwiami i musztry paradnej.

W tej samej scenerii odbędzie się także w sobotę o 15.30 i 16.30 pokaz tańców renesansowych w wykonaniu zespołu Capella Antiqua Bialostociensis oraz o godz. 20 pierwszy spektakl finałowy - "Szachy" wg Jana Kochanowskiego w wykonaniu Baletu Dworskiego "Cracovia Danza".

Festiwal zakończy się w niedzielę 29 lipca na Rynku Głównym pokazem tanecznym "W cieniu królewskiego dworu" w wykonaniu zespołu Capella Antiqua Bialostociensis (15.30 i 16.30) oraz drugim spektaklem finałowym - "Mars des Nations" (godz. 20). W tym spektaklu wezmą udział m.in. gwiazdy tańca historycznego, które po raz pierwszy goszczą w Polsce: Rakesh Sai Babu, mistrz hinduskiego tańca wojennego, i francuski mistrz tańca barokowego Pierre-Francois Dollé.

Szczegółowy program pokazów i spektaklów festiwalowych jest dostępny na stronie internetowej: www.cracoviadanza.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama