Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Michał Kwiatkowski w peletonie 75. Tour de Pologne

Kolarski wyścig rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie.

Zawodnik grupy Sky i aktualny mistrz Polski tuż po zakończeniu wyścigu Tour de France potwierdził, że wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne.

"Po zobaczeniu trasy tegorocznego Tour de Pologne doszedłem do wniosku, że zamiast klasyku w Hiszpanii może lepiej wystartować właśnie w Polsce. Sportowo to dobry ruch, a jednocześnie doskonała okazja do tego, aby spotkać się z fanami" - powiedział M. Kwiatkowski, cytowany na oficjalnej stronie polskiego wyścigu.

W tej samej drużynie na trasie TdP zobaczymy również innych Polaków - Michała Gołasia i Łukasza Wiśniowskiego. Wystartują także m.in. Fabio Aru (UAE Team Emirates), Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), Dylan Teuns (BMC Racing Team). W peletonie zabraknie natomiast innego znanego polskiego kolarza - Rafała Majki (Bora Hansgrohe).

75. Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolarze będą rywalizować m.in. na wymagających tatrzańskich podjazdach - "Ścianie Harnaś" i "Ścianie Bukowina".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama