W lipcu 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 624 695 pasażerów, czyli o 72 tys. więcej niż przed rokiem. Odnotowano łącznie 4 585 startów i lądowań, czyli o 9 proc. więcej niż w tym samym czasie w 2017 r.
- Wakacje w pełni i coraz więcej małych pasażerów korzysta z krakowskiego lotniska - w lipcu aż o 15 proc. więcej niż w czerwcu. Najmłodszych podróżników (do 2. roku życia) najczęściej można było spotkać na trasach pomiędzy Krakowem a Londynem, Frankfurtem, Dublinem, Warszawą i Paryżem - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.
Największy wzrost liczby pasażerów obsługa portu zanotowała na połączeniach do Chicago (od lipca LOT lata na tej trasie dwa razy w tygodniu) oraz do Dubaju, Aten, Madrytu i Burgas.
Łącznie w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 roku obsłużono 3 816 962 pasażerów, czyli o 17 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
W lipcu pasażerowie, którzy przylecieli do Krakowa z kierunków strefy Schengen i z Konfederacji Szwajcarskiej, mogli skorzystać ze ścieżki transferowej. Oznacza to, że bez opuszczania strefy zastrzeżonej lotniska przechodzą oni bezpośrednio ze strefy przylotów do strefy odlotów z zastosowaniem obowiązujących procedur kontroli granicznej. Z udogodnienia korzystają pasażerowie podróżujący z bagażem podręcznym oraz pasażerowie, którzy przylatują ze strefy Schengen i w ramach jednej rezerwacji posiadają bagaż rejestrowany nadany w porcie źródłowym do portu docelowego.
W lipcu Kraków Airport przystąpił też do Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży przy Małopolskim Kuratorze Oświaty oraz rozszerzył strefę parkowania przeznaczoną na rezerwacje online o kilkadziesiąt dodatkowych miejsc parkingowych na poziomie 2,5 parkingu wielopoziomowego, który znajduje się naprzeciw terminalu pasażerskiego.
Z kolei do końca sierpnia w lokalu gastronomicznym Jet Bistro w terminalu pasażerskim można obejrzeć wystawę podopiecznych Centrum Autyzmu w Krakowie.