Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Tydzień pielgrzymkowej wolności przejdź do galerii

Wspólnota V z XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę już w drodze. W sobotę 4 sierpnia pokonali pierwszy odcinek z Mszany Dolnej do Myślenic.

- Przed nami tydzień wolności pielgrzymkowej, będziemy mniej zajęci tym, co nas otacza codziennie. Rzadziej sięgniemy po telefon, mniej będziemy sprawdzać, co tam na portalu społecznościowym. Będziemy szli do Pani Jasnogórskiej z różnymi intencjami. Nakryjemy swoje głowy kapeluszami, bo Pan Bóg błogosławi pełnym słońcem - mówił ks. Tomasz Stec, przewodnik Wspólnoty V. W tej grupie Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej do Częstochowy kapłan idzie szósty raz.

Opiekunem Grupy IV - Mszana Dolna, która współtworzy Wspólnotę V, jest ks. Tomasz Nowak, wikary z Niedźwiedzia. - Dziękuję Panu Bogu za kilka lat spędzonych na tej ziemi, bo od września będę pracował gdzie indziej. Jako opiekun grupy idę pierwszy raz. Myślę, że to będzie też dla mnie ważne doświadczenie - podkreślał ks. Nowak.

Około 200 pielgrzymów wyruszyło z kościoła św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. Przewodniczyli jej księża proboszczowie z dekanatu Mszana Dolna, na czele z ks. dziekanem Markiem Wójcikiem. Duszpasterze przeszli potem z pielgrzymami do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie.

Grupa pielgrzymów dotarła już do pierwszego punktu docelowego, jakim były Myślenice. Po drodze pątnicy mieli kilka postojów, m.in. przy kościele w Kasince Małej, przy boisku sportowym w Pcimiu i przy szkole w Stróży.

Swoje pielgrzymowanie zaczęli także pątnicy współtworzący Wspólnotę VIII - Suską. Oni wyruszyli rano z Jasnej Górki k. Suchej Beskidzkiej i dotarli do Jaroszowic. W upale szli 31 km. Ich przewodnikiem jest ks. Adam Banasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama