Nowy numer 41/2019 Archiwum

Tydzień pielgrzymkowej wolności przejdź do galerii

Wspólnota V z XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę już w drodze. W sobotę 4 sierpnia pokonali pierwszy odcinek z Mszany Dolnej do Myślenic.

- Przed nami tydzień wolności pielgrzymkowej, będziemy mniej zajęci tym, co nas otacza codziennie. Rzadziej sięgniemy po telefon, mniej będziemy sprawdzać, co tam na portalu społecznościowym. Będziemy szli do Pani Jasnogórskiej z różnymi intencjami. Nakryjemy swoje głowy kapeluszami, bo Pan Bóg błogosławi pełnym słońcem - mówił ks. Tomasz Stec, przewodnik Wspólnoty V. W tej grupie Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej do Częstochowy kapłan idzie szósty raz.

Opiekunem Grupy IV - Mszana Dolna, która współtworzy Wspólnotę V, jest ks. Tomasz Nowak, wikary z Niedźwiedzia. - Dziękuję Panu Bogu za kilka lat spędzonych na tej ziemi, bo od września będę pracował gdzie indziej. Jako opiekun grupy idę pierwszy raz. Myślę, że to będzie też dla mnie ważne doświadczenie - podkreślał ks. Nowak.

Około 200 pielgrzymów wyruszyło z kościoła św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. Przewodniczyli jej księża proboszczowie z dekanatu Mszana Dolna, na czele z ks. dziekanem Markiem Wójcikiem. Duszpasterze przeszli potem z pielgrzymami do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie.

Grupa pielgrzymów dotarła już do pierwszego punktu docelowego, jakim były Myślenice. Po drodze pątnicy mieli kilka postojów, m.in. przy kościele w Kasince Małej, przy boisku sportowym w Pcimiu i przy szkole w Stróży.

Swoje pielgrzymowanie zaczęli także pątnicy współtworzący Wspólnotę VIII - Suską. Oni wyruszyli rano z Jasnej Górki k. Suchej Beskidzkiej i dotarli do Jaroszowic. W upale szli 31 km. Ich przewodnikiem jest ks. Adam Banasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL