Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wiceprezydent Krakowa Elżbieta Koterba odwołana

Ma to związek z rozstrzygnięciem konkursu na projekt osiedla, które ma powstać w ramach programu Mieszkanie Plus.

Chodzi o osiedle "Spacerowa" na krakowskich Klinach. Jak czytamy w komunikacie krakowskiego magistratu, konkurs wygrała pracownia architektoniczna współpracująca przy tym projekcie z Biurem Rozwoju Krakowa - firmą będącą własnością najbliższej rodziny Elżbiety Koterby.

"Zważywszy na fakt, iż to właśnie Elżbieta Koterba aktywnie uczestniczyła w imieniu miasta w rozmowach z inwestorem na temat tej gigantycznej inwestycji i jej skutków dla Krakowa oraz mieszkańców dzielnicy X, prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję, o odwołaniu Elżbiety Koterby ze stanowiska zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa" - pisze Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta. E. Koterba była II zastępcą prezydenta ds. rozwoju miasta Krakowa.

M. Chylaszek zaznacza, że "prezydent nie ma powodów, by powątpiewać, iż negocjacje prowadzone dotychczas odpowiednio zabezpieczały interes miasta, ale w tej sytuacji zaangażowanie prezydent Elżbiety Koterby może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów".

Jednocześnie Jacek Majchrowski zapowiada, że od tej pory negocjacje z BGK Nieruchomości (spółką zależną od Banku Gospodarstwa Krajowego, odpowiedzialną za finansowanie programu Mieszkanie Plus) będą się toczyć pod jego osobistym nadzorem. Władze Krakowa podtrzymały przy tym swoje stanowisko, że każdy inwestor powinien w swoich planach uwzględnić budowę układu komunikacyjnego obsługującego osiedle.

"Troszcząc się o zapewnienie mieszkańcom nowego osiedla odpowiedniej infrastruktury społecznej, władze Krakowa wyrażają nadzieję na sfinansowanie w całości przez BGK Nieruchomości niezbędnych inwestycji jak przedszkole, szkoła czy boisko. Takie oczekiwanie wydaje się zasadne, skoro jest to inwestycja niekomercyjna pod patronatem państwa" - zaznaczono w miejskim komunikacie.

Osiedle "Spacerowa" to pierwsza inwestycja realizowana w Krakowie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Na zajmującym 18 ha osiedlu ma powstać ponad 1000 mieszkań o powierzchni od 26 do 78 m kw. Zgodnie z planem budowa rozpocznie się w 2019 r. i zakończy w ciągu trzech lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL