Nowy numer 42/2019 Archiwum

15 pejzaży Mariana Ślazyka

Do końca sierpnia można je oglądać w krakowskim kinie Kijów Centrum.

Podczas wernisażu, który odbył się 11 sierpnia, Marian Ślazyk wspominał, jak zachwycił się sztuką odwiedzając swojego stryja, znanego, wieloletniego przewodnika po kościele Mariackim. - Byłem zadziwiony pięknem tej architektury, wnętrza, malowideł, polichromii - mówił.

Opowiadał też o tym, jak malowanie obrazów zastąpiło w jego życiu alkohol i papierosy. - Dawniej myślałem, żeby zapalić, lampkę dobrego wina wypić. A teraz myślę, żeby dobry obraz namalować - zapewniał Marian Ślazyk.

Zorganizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Lege Artis" wystawę tworzy 15 obrazów o tematyce przyrodniczej, malowanych farbą olejną za pomocą szpachli. Można je oglądać w krakowskim kinie Kijów (al. Zygmunta Krasińskiego 34) do 31 sierpnia. Obrazy prezentowane są na antresoli - w "Filmowej Cafe".

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL