Nowy Numer 38/2020 Archiwum

W kierunku Stwórcy przejdź do galerii

14 sierpnia odbyła się ewangelizacja Zakopanego. W programie miało miejsce m.in. góralskie uwielbienie na Krupówkach.

Centralnym wydarzeniem akcji było "Tatrzańskie Worship". Ewangelizacja została podzielona na dwie części. Pierwsza miała miejsce przy tzw. oczku wodnym na Krupówkach. Można było uczestniczyć w góralskim uwielbieniu, zobaczyć pantomimę, wysłuchać krótkich świadectw, porozmawiać z kapłanem lub skorzystać z modlitwy wstawienniczej.

- Chodzi nam o to, aby Zakopane nie było tylko jałowym centrum rozrywki. Przez ewangelizację chcemy pokazać mieszkańcom, ale i rzeszom turystów, że warto zwrócić się w stronę Boga. Zwłaszcza że otoczył nas przecież cudownymi krajobrazami. Warto też zostawić sprawy codzienne i naprawdę dziękować Stwórcy za wszystko, czym nas obdarzył - mówi lek. Lucyna Galica-Jurecka, która wzięła udział w ewangelizacji.

Z kolei w drugiej części, która odbyła się na placu przed sanktuarium Najświętszej Rodziny, zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogli wysłuchać konferencji głoszonych przez redemptorystę o. Pawła Drobota na temat Ducha Świętego i Jego działania w życiu człowieka.

Na zakończenie w sanktuarium Najświętszej Rodziny ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i dziekan zakopiański, przewodniczył uroczystej Mszy św. Po Eucharystii odbył się koncert uwielbienia. Podczas występów można było skorzystać z sakramentu pojednania i modlitwy wstawienniczej.

Pomysłodawcą ewangelizacji był Grzegorz Bieniek ze Wspólnoty Żywej Wiary Zakopane. W organizację wydarzenia włączyli się członkowie wspólnot z Zakopanego, Krakowa, Nowego Targu, Jordanowa i Spytkowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama