Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przybory dla uczniów na Kresach

Od 20 sierpnia rusza akcja "Kredkobranie". W jej ramach zbierane będą przybory szkolne, materiały plastyczne oraz lektury.

W Małopolsce akcję organizują Fundacja "Ignatianum" i Stowarzyszenie "Korzenie".

- Rozpoczynając nowy rok szkolny, dzieci marzą o sukcesach sportowych, naukowych czy muzycznych. Na Litwie, Białorusi i Ukrainie są to jednak często prostsze marzenia - o nowym tornistrze z piórnikiem, w którym nie zabraknie zastruganych kredek, farb czy plasteliny, a często na takie zwykłe rzeczy nie stać rodziców tych dzieci - tłumaczy Tomasz Konturek, koordynator inicjatywy z Fundacji "Ignatianum".

Dodaje, że od tego roku polskie rodziny będą otrzymywać od państwa wsparcie na zakup potrzebnych ich dzieciom przyborów szkolnych i zeszytów. - Słyszałem, że są rodziny, którym wiedzie się dobrze i nie chcą skorzystać z tego wsparcia. Może jednak warto złożyć wniosek o takie dofinansowanie i przekazać go poprzez naszą akcję polskim rodzinom na Kresach. Zapewniam, że pieniądze te zostaną właściwe spożytkowane - proponuje.

Przybory szkolne i materiały plastyczne oraz lektury będzie można przynosić od 20 sierpnia do 30 września, od poniedziałku do soboty w godz. 8-18, do budynku Akademii "Ignatianum" w Krakowie (ul. Kopernika 26).

Akcję można również wesprzeć poprzez darowiznę na konto Fundacji "Ignatianum" (z dopiskiem: "Kredkobranie"). Więcej informacji o inicjatywie można uzyskać pod adresem: kredkobranie@ignatianum.edu.pl lub pod numerem telefonu: 785 042 119.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama