Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pobiegną dla papieża i potrzebujących

Już po raz drugi w Wadowicach odbędzie się Bieg Dobroczynności "Veritatis Splendor".

Wydarzenie odbędzie się 8 września w mieście, którego uliczkami przechadzał się św. Jana Paweł II.

- Dla papieża Polaka aktywność fizyczna miała duże znaczenie - uwielbiał przecież chodzić po górach czy jeździć na nartach. Dlatego właśnie w taki sposób przypominamy jego osobę. Chcemy popularyzować bieganie jako najprostszą formę ruchu oraz promować zdrowy tryb życia - mówi Stanisław Proszek z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, który jest organizatorem biegu.

Jak dodaje, bieg będzie miał również wymiar charytatywny. - Każde zgłoszenie to cegiełka - połowa dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na potrzeby dzieci z Aleppo - zaznacza S. Proszek.

W ramach wydarzenia zmierzą się starsi i młodsi biegacze. Dla pierwszych przygotowano bieg na dystansie 5 km, który rozpocznie się i zakończy na pl. Jana Pawła II w Wadowicach. Może w nim wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat. Dzieci (w wieku 3-7 lat) natomiast będą miały do pokonania Bieg Lolka o dystansie 200 m.

Zapisy na wadowicką imprezę biegową są przyjmowane do 6 września - w dniu biegu będzie można się zgłosić, jedynie jeśli zostaną wolne miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy: koszulkę, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal i papieską kremówkę, a zwycięzcy - atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje o biegu, którego realizatorem jest Stowarzyszenie "Pro-Run" Wrocław, oraz formularz zapisu można znaleźć na stronie www.biegdobroczynnosci.pl. Bieg ma promować także Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II "Veritatis Splendor", która jest przyznawana osobom kierującym się w swoim życiu i działalności nauką papieża Polaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama