Nowy numer 42/2019 Archiwum

Górale z całego świata pod Giewontem przejdź do galerii

Chcąc poznać śpiew albo taniec Macedończyków, Bułgarów czy Hiszpanów wcale nie trzeba odwiedzać ich kraju. Wystarczy na koniec wakacji przyjechać do Zakopanego.

W stolicy polskich Tatr rozpoczął się na dobre Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich (MFFZG) zwany kiedyś "Jesienią Tatrzańską". Jest to szczególna edycja festiwalowa, bo 50 z kolei. Przed nami kilka wspaniałych dni, podczas których w Zakopanem można spotkać górali niemal z całego świata - bardzo radosnych, a co najważniejsze, chętnie dzielących się z mieszkańcami miasta i turystami swoją kulturą, tańcem oraz śpiewem. Tych umiejętności można się nawet od nich nauczyć. Mało tego, górale z wielu nawet egzotycznych krajów przez cały pobyt pod Tatrami występują w swoich niezwykle barwnych strojach.

Najważniejsze wydarzenia będą odbywać się w namiocie festiwalowym na Górnej Równi Krupowej. Od początku wydarzenia na scenie festiwalu gościło już 514 zespołów z 60 krajów oraz 204 polskie grupy.

Tak, oto pod Tatrami i w tym roku nieoczekiwanie dostaniemy namiastkę kultury różnych krajów związanej z górami. Udział w festiwalu potwierdziły zespoły z Bułgarii, Macedonii, Rosji, Węgier, Turcji, Indii, Włoch, Słowacji, Słowenii, Rumunii, Hiszpanii, Ukrainy, a także polonijny zespół z USA oraz oczywiście polskie zespoły.

Wydarzeniu patronuje "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL