Nowy numer 47/2020 Archiwum

Pasja, która dodaje skrzydeł

To tytuł wystawy obrazów Stanisława Kmiecika, którą można oglądać na krakowskim lotnisku. Składa się na nią 20 prac artysty należącego do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami.

Krakowskie lotnisko posiada w pełni dostosowaną infrastrukturę do potrzeb osób PRM, w tym m.in. "niebieską ścieżkę", czyli system dedykowanych oznaczeń, a także paneli przywoławczych ułatwiających osobom niepełnosprawnym poruszanie się po lotnisku. Kraków Airport od lat współpracuje również z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, która m.in. przeprowadza okresowe szkolenia dla pracowników lotniska z zakresu obsługi osób niepełnosprawnych.

W 2017 roku w Kraków Airport obsłużono 16 564 takich pasażerów i stanowili oni 0,29 proc. wszystkich pasażerów odlatujących i przylatujących z tego lotniska. Rekordowym miesiącem pod kątem ich liczby był wrzesień, kiedy obsłużono łącznie 2081 pasażerów niepełnosprawnych. Najczęściej podróżowali liniami: Ryanair, LOT, Lufthansa oraz EasyJet.

65 pracowników Kraków Airport przeszło pozytywnie szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu udzielania pomocy niepełnosprawnym pasażerom. Wprowadzono też kolejne udogodnienia dla tych pasażerów: pętle indukcyjne w punktach informacji, podest na tarasie widokowym oraz dedykowaną strefę oczekiwania na transport.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama