Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kwiatki wiecznie młode

Wiele kapel po kilkunastu latach kończy swoją karierę. Pod tym względem franciszkański zespół Fioretti z Krakowa jest wyjątkowy. W tym roku świętuje on złoty jubileusz.

Jego historia trwa już nieprzerwanie od 50 lat. Wszystko zaczęło się w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Łodzi w 1968 r., potem grupa przeniosła się do Krakowa.

- Skład zespołu zmienia się w zależności od tego, kto aktualnie studiuje teologię i filozofię w krakowskim seminarium. Dzięki takiej rotacji możemy powiedzieć, że nasza grupa jest wiecznie młoda i działa bez żadnej przerwy - wyjaśnia br. Wojciech Bürger, obecny wokalista Fioretti.

Jak podkreśla, główną misją zespołu jest dawanie świadectwa braterstwa, radości wiary i działania na rzecz Boga, które pomaga innym wzrastać duchowo. Grupa ma bardzo bogatą dyskografię - od kaset magnetofonowych po płyty, nagrywane także w studiach radiowych.

- Gramy delikatnego rocka, poezję śpiewaną, a nawet disco polo. Każde pokolenie muzyków wnosi coś nowego, dając ludziom wybór słuchania Bożych treści w stylu najbardziej im odpowiadającym. Staramy się też, by można nas było słuchać do woli, dlatego zapraszamy do odkrywania naszych ostatnich kawałków w serwisach Spotify i Tidal - zachęca br. Wojciech.


Więcej o śpiewających franciszkanach w najnowszym "Gościu Krakowskim".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL