Nowy numer 41/2019 Archiwum

Niepodległościowe plony przejdź do galerii

Tegoroczne wieńce dożynkowe pełne są symboli związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tak było na Hołdymasie, czyli Gminnych Dożynkach w Czarnym Dunajcu. Pierwszym punktem wydarzenia w niedzielę 26 sierpnia była Msza św. w kościele w Czarnym Dunajcu.

- Dziękczynnie to bardzo piękna sprawa. Dzisiaj jesteśmy wdzięczni Bogu za dar chleba. Mamy go pod dostatkiem, ale trzeba nam zawsze i ciągle dochować szacunku do niego - zauważył ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii w Miętustwie.

Wszystkich wiernych i gości pozdrowił także ks. proboszcz i dziekan Krzysztof Kocot.

Liturgię uświetnili zespół Mali Miętusianie i orkiestra dęta OSP Czarny Dunajec. Były obecne delegacje z pocztami sztandarowymi OSP i Związku Podhalan.

Podczas Eucharystii ks. Janusz Rzepa poświęcił przepiękne wieńce dożynkowe, które wykonali przedstawiciele wiosek należących do gminy. A te były pełne symboli związanych z 100. rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku.

Na zakończenie Mszy św. jej uczestnicy zostali pobłogosławieni przez jednego z franciszkanów relikwiami bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Franciszkanie przez całą niedzielę goszczą w parafii w Czarnym Dunajcu.

Dożynki potrwają do godzin wieczornych na stadionie w Czarnym Dunajcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL