Nowy numer 39/2020 Archiwum

Wyślij Alphę do Paragwaju

Wciąż można wesprzeć misyjny wyjazd 6 osób z krakowskiej wspólnoty Góra Oliwna, które na początku września polecą do Paragwaju, by głosić Dobrą Nowinę.

Ich głównym zadaniem będzie prowadzenie dla lokalnych wspólnot kursu Alpha. - Prowadzimy je od wielu lat i widzimy, jak taka forma spotkań prezentująca podstawy chrześcijaństwa działa na ludzi i wydaje dobre owoce. Dlatego postanowiliśmy, że będziemy się nią dzielić nie tylko w Polsce. Byliśmy już w Ugandzie i Uzbekistanie, teraz wyruszamy do Paragwaju - mówi Antoni Tompolski, lider grupy.

Oprócz niego do franciszkańskiej misji w Guarambaré, niedaleko stolicy kraju Asunción, wyruszą jeszcze Agnieszka Tompolska, Natalia Dudka, Małgorzata Wysmyk oraz Mateusz Głowacz z Tarnowa i Adam Frank z Wodzisławia Śląskiego. W warsztatach, które przeprowadzą, ma wziąć udział ok. 150 osób.

- Chcę zaświadczyć o tym, co Bóg zdziałał w moim życiu dobrego, o Jego bliskości i pokoju. W ramach szkolenia "Global Alpha Training" będziemy przygotowywać Kościół w Paragwaju do głoszenia Ewangelii za pomocą Alpha - tłumaczy N. Dudka.

Wyjazd pod hasłem "Misja Alpha Paragwaj" odbędzie się od 7 do 24 września. Z uwagi na duże koszty wyprawy, związane między innymi z koniecznymi szczepieniami czy przygotowaniem odpowiednich materiałów szkoleniowych dla uczestników, misjonarze proszą o wsparcie - tak modlitewne, jak i finansowe.

- Wszyscy zaangażowani w projekt mają obowiązek zbudowania zaplecza duchowego i materialnego, czyli znalezienia osób, które będą się za nas modlić i wesprą nas finansowo. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć i wspomóc wyjazd - zachęcają.

Akcję poparł już abp Grzegorz Ryś. Szczegółowe informacje o inicjatywie oraz możliwościach jej wsparcia można znaleźć na facebookowym wydarzeniu "Wyślij Alpha do Paragwaju".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama