Nowy numer 2/2021 Archiwum

Vox na srebrny jubileusz

Festyn "Jesień Kurdwanów" zawsze w pierwszą niedzielę września przyciąga tłumy gości i stał się wydarzeniem bezkonkurencyjne wśród krakowskich imprez dzielnicowych.

Rok temu swoje 25-lecie podczas festynu świętowała Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kurdwanów Nowy", która w tym roku już po raz 25. chce zaprosić wszystkich do wspólnej, dobrej zabawy. Będzie ona dobrą okazją, by nie tylko integrować mieszkańców osiedla, dzielnicy i całego Krakowa, ale także powspominać minione edycje imprezy. A w poprzednich latach na scenie występowali tu m.in. Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki, Andrzej Sikorowski, Urszula, "Czerwone Gitary", "Skaldowie" czy "Vox". Ten ostatni zespół udało się organizatorom zaprosić ponownie do Kurdwanowa i 2 września o godz. 20 publiczność znów usłyszy "Bananowy song".

Trudno też nie zauważyć, że dzięki festynowi jego uczestnicy poznali również wiele młodych talentów, które czekały na odkrycie i swoje pięć minut. Na scenie występowały bowiem zespoły dziecięce i młodzieżowy z wielu domów kultury, orkiestry dęte, kabarety, teatry uliczne, kapele coverowe (furorę zrobił czarnoskóry zespół "Boney M Imitation"), grupy i pary taneczne oraz chóry. Podczas imprezy nigdy nie brakowało taż konkursów, pokazów sportowych oraz akcji społecznych, wśród których najważniejsze stało się oddawanie krwi (od 20 lat za akcję odpowiada Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie), bo tej nigdy dość w szpitalnych zasobach. Nie inaczej będzie i w tym roku.

2 września festyn zostanie zainaugurowany o godz. 13, występem Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiak". Później na scenie pojawią się: Miejska Orkiestra Dęta "Andropol" z Andrychowa, zespoły "Boba Jazz Band" i "Modern Talking Imitation", chór "Lutnia Krakowska" oraz zespół "Ala Boncol & Koalicja". O godz. 15 rozpoczną się natomiast mini maraton i konkurs . Po koncercie gwiazdy wieczoru, czyli zespołu "Vox", o godz. 21.30 odbędzie się też tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama