Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Pobiegnij z Justyną Kowalczyk

2 września w stolicy Tatr odbędzie się trzecia edycja charytatywnego Biegu po Oddech.

To wyjątkowe wydarzenie charytatywne ma nie tylko pomóc zebrać pieniądze na zakup leków i sprzętu medycznego dla chorych na mukowiscydozę, ale też zwiększyć świadomość społeczną. Wśród uczestników biegu na starcie stanie Justyna Kowalczyk.

Bieg odbędzie się już w najbliższą niedzielę 2 września. Uczestnicy wydarzenia pobiegną ulicami miasta, aby pokazać swoją solidarność i wesprzeć w codziennej walce osoby chore na mukowiscydozę. W poprzednich dwóch edycjach w biegu wzięło udział prawie 1200 osób, w tym 60 dzieci i dorosłych zmagających się z tą chorobą.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą i jego podopiecznych wspiera od lat jako ambasadorka pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a dziś trener asystent polskiej kadry kobiecej w biegach narciarskich. - Ostrzegam wszystkich, że w niedzielę będę biec na 100 proc. Jeśli ktoś chce się ze mną zmierzyć, zapraszam do wyścigu na dystansie 5 km. Warto dać z siebie wszystko w dobrej sprawie - mówi J. Kowalczyk.

Impreza ruszy o godz. 10. Trasa biegu poprowadzi ulicami Zakopanego, pętlą od Parku Miejskiego, przez pl. Niepodległości, ulice Kornela Makuszyńskiego, Józefa Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Stefana Żeromskiego, Sabały i z powrotem.

- Mukowiscydoza jest nieuleczalna i prowadzi do przedwczesnej śmierci, a życie z nią wymaga ponoszenia ogromnych wydatków na rehabilitację i leki, które spowalniają postęp choroby. W dużym stopniu do długości życia przyczynia się właśnie odpowiednia terapia - mówi Waldemar Majek, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Każdy kupiony pakiet startowy to cegiełka wsparcia dla chorych. Zawodnicy otrzymają w pakietach startowych koszulkę techniczną oraz pamiątkowy medal. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu oraz posiłek regeneracyjny po biegu. Całkowity dochód z III Biegu po Oddech zostanie przeznaczony na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, w tym zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków dla podopiecznych PTWM.

Całemu wydarzeniu będą towarzyszyć liczne imprezy. W Parku Miejskim odbędzie się Piknik Rodzinny z atrakcjami, zabawami oraz występami na scenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama