Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Zachwyca mnie mój Bóg

Od 21 do 23 września w Nowej Hucie trwać będą Dni Pallottiego - wydarzenie, na które złożą się koncert, czuwanie modlitewne oraz dziękczynne Eucharystie.

Jak tłumaczy organizator ks. Łukasz Gołaś SAC, dni mają być zarówno przypomnieniem postaci założyciela pallotynów, jak i uwielbieniem Boga za wszystkie Jego dzieła, których dokonał w Nowej Hucie.

- Zgodnie z zamysłem władz komunistycznych, nasza dzielnica miała być "miastem bez Boga". Stało się jednak inaczej - jej mieszkańcy zawalczyli tutaj o krzyż i o wiarę. I byli dzielnie wspierani przez swoich kapłanów, za których także chcemy dziękować, co wiąże się bardzo mocno z obchodzoną w tym roku 200. rocznicą święceń kapłańskich Wincentego Pallottiego - opisuje pallotyn.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 21 września o godz. 19 w Alei Róż na pl. Centralnym koncertem uwielbienia pod hasłem: "Zachwyca mnie mój Bóg".

- Nawiązujemy w ten sposób do słów św. Wincentego, który mówił m.in., że bardziej niż jego rozum zachwyca Go Bóg. My też chcemy się zachwycić - pochylając się nad tym, co św. Wincenty pozostawił Kościołowi, nad tym, co mówił do nas w Hucie św. Jan Paweł II, i nad tym, jak walczono, aby to miejsce było jednak "miastem Boga" - podkreśla ks. Gołaś.

W ramach koncertu wystąpią m.in. Muode Koty, Gsus Project, La Pallotyna, Krzysiek Banita Kargól czy Zuzanna Bukowska. - Zapraszamy wszystkich na ten wyjątkowy wieczór, podczas którego wspólnie wykonamy najpiękniejsze pieśni, łącząc dobrą muzykę, modlitwę i lokalny patriotyzm - zachęca do udziału kapłan.

W kolejne dni odprawione zostaną Msze św., którym będą przewodniczyć przełożeni pallotyńskiej Prowincji Zwiastowania Pańskiego i Prowincji Chrystusa Króla. Odbędzie się też "Czuwanie z Pallottim".

Szczegółowe informacje o Dniach Pallottiego można znaleźć na www.pallotti.fm. Wydarzenie organizują parafia Matki Bożej Pocieszenia, Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne Pallotti.FM oraz Dzielnica XVIII Nowa Huta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama