Nowy numer 42/2019 Archiwum

Po śladach Kurierów Tatrzańskich przejdź do galerii

Około 150 osób wzięło udział 1 września w IV Biegu Kurierów Tatrzańskich, który odbył się w Zakopanem.

Start miał miejsce punktualnie o godz. 10 w Parku Miejskim w Zakopanem nieopodal Krupówek. Na starcie stawiło się około 150 zawodników w różnym wieku. Do przebiegnięcia mieli odpowiednio 5 i 10 km. Dłuższy dystans pokonali funkcjonariusze służb mundurowych. Jako pierwszy na mecie pojawił się Adrian Machucki z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

- Biegło się świetnie. Super atmosfera, cieszę się, że wziąłem udział w tych zawodach, a do tego jeszcze szczęście dopisało i jestem pierwszy. Ale to wszystko na chwałę Niepodległej - mówił A. Machucki.

Na krótszym dystansie pierwszy na mecie był Kryspin Garski. - Jesteśmy w Zakopanem na wakacjach. Przyjechaliśmy na Podhale z Bytowa w woj. pomorskim. Gdy dowiedziałem się o biegu, nie umiałem odmówić sobie tej przyjemności - podkreśla najlepszy zawodnik.

Zawodnikom na mecie gratulował starosta tatrzański Piotr Bąk i zastępca komendant policji zakopiańskiej Piotr Prokipczak. - Kurierzy Tatrzańscy byli świetnie zorganizowani. Do tego bardzo cisi. Nie mieli praktycznie żadnej wpadki. Dzięki nim zachowała się łączność Polski z Londynem - podkreślał tatrzański starosta.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, Towarzystwo Inicjatyw Społecznych im. Kurierów Tatrzańskich w Zakopanem. Bieg odbywał się pod patronatem honorowym: marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy, starosty tatrzańskiego Piotra Bąka oraz burmistrza miasta Zakopane Leszka Doruli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL