Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dumni z bycia w Kościele

92 kandydatów na animatorów Ruchu Światło–Życie otrzymało 1 września w Kalwarii Zebrzydowskiej błogosławieństwo do swojej posługi.

Już po raz 46. członkowie Ruchu Światło–Życie, rodziny Domowego Kościoła, ministranci i lektorzy przyjechali do Kalwarii na zakończenie wakacji. Mszy św. przy ołtarzu polowym przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W kazaniu zachęcał młodych, by byli dumni z powołania do bycia w Kościele oraz by „nie zawiedli nadziei Kościoła”. Zaznaczył przy tym, że we współczesnym świecie nie jest to zadanie łatwe – także dlatego, że ten świat nie chce dyskutować z Kościołem, używając argumentów, ale szydząc z niego.

– Chrześcijanin musi sobie zdawać sprawę z tego, że już od momentu chrztu św. jego losem jest los Chrystusa, to znaczy bycie, jeśli trzeba, znakiem sprzeciwu dla świata – mówił abp Jędraszewski. – Oznacza to pokazywać sobą, swoim stylem myślenia i postępowania, że przynależność do Pana Jezusa oraz to, że w Nim jesteśmy, zdecydowanie więcej znaczą niż to, co możemy posiadać, niż bogactwa, nasze wykształcenie i uznanie dla naszej – niekiedy – pseudomądrości. To również więcej znaczy niż to, z jakich warstw społecznych się wywodzimy. Podczas błogosławieństwa animatorzy Ruchu, Oazy Dzieci Bożych, liturgiczni oraz muzyczni otrzymali krzyże będące znakiem ich posługi w Kościele. Coroczne spotkania młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej to kontynuacja inicjatywy kard. Karola Wojtyły. To on jako pierwszy zaprosił oazowiczów do pasyjno-maryjnego sanktuarium, by u progu roku szkolnego dziękować za owoce rekolekcji wakacyjnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama