Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szkoła otwarta na Boga

- Ta szkoła chce na świat i na człowieka spojrzeć poprzez to, co w Ewangelii mówi Chrystus - zauważył abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie.

Przekonywał również, że szkoła im. Ks. Franciszka Blachnickiego, która wyrasta z charyzmatu Ruchu Światło-Życie, jest otwarta na Chrystusa i swoim uczniom potrafi dać pewną prawdę o Bogu, człowieku i świecie, bo nie ogranicza się do tego co mówią same zmysły.

- I wtedy widać, jak wspaniały jest świat, który wyszedł ze stwórczych rąk Bożych i jak wspaniały jest człowiek stworzony na Boży obraz i Boże podobieństwo właśnie po to, żeby mógł kochać pięknie i szlachetnie - tłumaczył metropolita zachęcając wszystkich do modlitwy, by nadchodzący rok szkolny był rokiem błogosławionym, to znaczy szczęśliwym.

Ksiądz Mariusz Susek, dyrektor szkoły, podkreślał natomiast, że najważniejsze w ludzkim życiu jest poznanie Chrystusa, także w tym wszystkim co dokonuje się w szkole i poprzez szkołę. Podziękował też wszystkim, którzy w ostatnim czasie ofiarnie pomagali - najpierw w znalezieniu nowego budynku, a potem w adaptacji pomieszczeń dla potrzeb szkoły.

Po Mszy św. w kościele św. Brata Alberta metropolita poświęcił nowe pomieszczenia Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie na os. Kościuszkowskim 2a w Nowej Hucie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL