Nowy numer 42/2019 Archiwum

Elektryczna stacja dla samochodów

W Kraków Airport powstanie stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Stacja będzie miała moc powyżej 50 kW, umożliwiając naładowanie standardowego samochodu elektrycznego w 30 minut.

Duże znaczenie w budowie sieci ma strategiczna lokalizacja Kraków Airport. Usytuowanie tu stacji pozwoli na bezpieczne podróżowanie samochodem elektrycznym pomiędzy dużymi miastami południowej Polski - Katowicami, Krakowem i Rzeszowem. Z planowanej infrastruktury będą mogli korzystać mieszkańcy, turyści i przedsiębiorcy odwiedzający aglomerację krakowską, a także kierowcy podróżujący autostradą A4.

- Codziennie wielu pasażerów przyjeżdża samochodem do Kraków Airport. Kierowcy - pracownicy wielu lotniskowych firm i instytucji - pokonują tysiące kilometrów dziennie, zapewniając sprawną obsługę ruchu lotniczego. Naszym celem jest wprowadzanie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań także w zakresie elektromobilności. Już od ponad roku korzystamy z pierwszych samochodów hybrydowych, a teraz rozpoczynamy kolejny etap - zaznacza Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Lotnisko będzie pierwszym w Polsce posiadającym stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki temu stanie się elementem szkieletowej infrastruktury usługi ładowania pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju. Infrastruktura ta ma zapewnić klientom możliwość przemieszczania się na długich dystansach, także w innych krajach Europy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL