Nowy numer 38/2021 Archiwum

Patriotycznie i rodzinnie

W sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej we wrześniu zaplanowane są dwa ważne wydarzenia. Pierwsze - już w najbliższy piątek.

U tronu Matki Bożej 7 września odbędą się centralne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 19 uroczystej Eucharystii w intencji ojczyzny przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski. Po Mszy św. na placu przed bazyliką rozpocznie się natomiast Wielkie Patriotyczne Śpiewanie. Do udziału w nim zapraszają kustosz sanktuarium o. Konrad Cholewa OFM oraz bracia bernardyni. Warto, by w to wydarzenie włączyły się różne instytucje - ruchy i stowarzyszenia, którym bliskie są sprawy ojczyzny, jak również mieszkańcy i władze Kalwarii Zebrzydowskiej oraz powiatu wadowickiego i województwa małopolskiego, a także wszyscy wierni archidiecezji krakowskiej, którzy w ten wieczór przyjadą do Kalwarii.

Nieco ponad tydzień później, 16 września, w sanktuarium odbędzie się 26. już Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Towarzyszyć jej będzie hasło zaczerpnięte z Listu św. Jana Pawła II do Rodzin: "Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości". - Rozważając je w roku świętowania 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, podziękujemy dobremu Bogu za dar naszych małżeństw i rodzin. Będziemy się także modlić u stóp Kalwaryjskiej Pani, by pomimo różnorodnych trudności i prób zawsze były znakiem obecności Chrystusa, który jest źródłem miłości - zachęca do udziału w pielgrzymce abp Jędraszewski, który o godz. 11 przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii. Wcześniej (o godz. 9) uczestnicy spotkania odbędą tradycyjną Drogę Krzyżową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama