Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zwycięstwo przyszło przez Maryję

Chcąc upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie ze szkoły w Przeciszowie utworzyli żywe logo upamiętniające to wydarzenie.

Ubrani w kamizelki odblaskowe zebrali się na pobliskim boisku i utworzyli napis "Niepodległa", stawiając w sercu zarysu naszej ojczyzny symbol Maryi. Został on otoczony 12 elementami - w nawiązaniu do 12 gwiazd tworzących koronę Maryi.

- Natchnieniem były dla nas Księga Rodzaju i Apokalipsa. Pierwsza i ostatnia księga Biblii przypominają nam bowiem o popadaniu w niewolę grzechu. Przypominają również o walce, zmaganiach, wyrzeczeniach, wysiłku, wszelkich ofiarach wielu ludzi, aby wyzwolić się z tego doświadczenia zniewolenia. A zwycięstwo, gdy przychodzi, przychodzi przez Maryję, bo to Ona zawsze przynosi owoc swojego żywota - Jezusa Chrystusa - tłumaczy ks. Dominik Woch. Dodaje, że tak też było w kwestii niewoli naszej ojczyzny - gdy wszystkie światła nadziei gasły, pozostawało jeszcze to na Jasnej Górze. - Ono promieniowało, dodając nadziei, siły i odwagi. Ono przypominało nam o zwycięstwie nad wszelkim złem, którego dokonał Jezus narodzony z Maryi. Nasz naród odzyskał upragnioną niepodległość. Powstał z niewoli i upadku, okupując to wieloma wyrzeczeniami i ofiarami. W tych doświadczeniach zawsze wierny prawdzie wyrażonej w zasadzie: Bóg, Honor, Ojczyzna - podkreśla ks. Woch.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL