Nowy numer 37/2021 Archiwum

Szybko, głośno i rodzinnie

Tak będzie w najbliższą sobotę 8 września podczas 9. edycji Verva Street Racing - imprezy, która po raz pierwszy odbędzie się w Krakowie.

Verva Street Racing, organizowany przez PKN Orlen, to gratka dla fanów motoryzacji i dobrej zabawy. Na spragnionych adrenaliny i emocji będą czekały wyścigi, pokazy motoryzacyjne, pokazy samochodów sportowych, zaś dla rodzin będą przygotowane specjalne atrakcje.

Jak zapowiada Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen, w tym roku impreza przyjmie formę ulicznego wyścigu, co stanowi powrót do korzeni. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości motywem przewodnim będzie rozwój motoryzacji na przestrzeni 100 lat. Wszystkim atrakcjom będą towarzyszyć efekty specjalne w biało-czerwonych barwach.

Na święto motoryzacji są zaproszone całe rodziny. - Chcemy, by impreza trafiła do jak najszerszej grupy uczestników - od zagorzałych fanów motoryzacji, po najmłodszych, którzy dopiero odkryją u siebie zamiłowanie do samochodów - podkreśla Anna Zibroń, dyrektor Biura Sponsoringu i Eventów PKN Orlen.

Wydarzenie zostanie podzielone na kilka stref. W strefie akcji emocji dostarczą wyścigi oraz pokazy. Jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji będzie drift (jazda samochodem w poślizgu kontrolowanym), który zaprezentuje czołówka polskich kierowców na czele z Kubą Przygońskim z Orlen Team.

W strefie Pit Party uczestnicy będą mogli obejrzeć ponad 500 różnorodnych pojazdów. Pojawią się tam m.in. ferrari, lamborghini oraz porsche 918. W specjalnie przygotowanej strefie rodzinnej na najmłodszych będą czekały dmuchane place zabaw, symulatory jazdy różnymi pojazdami, straż pożarna z 3 wozami oraz strefa akademicka przygotowana przez Koła Naukowe Politechniki Krakowskiej i Politechniki Warszawskiej.

W trakcie Verva Street Racing nie zabraknie również muzycznego akcentu. Na scenie wystąpią zespoły Afromental, Fisz Emade Tworzywo oraz Kraków Street Band.

Impreza odbędzie się 8 września o godz. 13 w Krakowie przy ul. Lema i w parku Lotników. Wstęp wolny!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama