Nowy numer 42/2019 Archiwum

Będzie miała swoje sanktuarium

Kościół parafialny w Sance koło Krzeszowic otrzyma tytuł diecezjalnego sanktuarium Matki Boskiej Saneckiej - Matki Oczekiwanego Macierzyństwa.

Decyzja zostanie ogłoszona podczas Mszy św. w sobotę 8 września o godz. 17 pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

W świątyni pw. św. Jakuba Apostoła od wieków zanoszono modlitwy przed obrazem Matki Bożej, szczególnie w intencji daru potomstwa oraz uzdrowienia. Wiele z nich zostało wysłuchanych. Jeden z cudów uzdrowienia stał się powodem do starań o koronację słynącego łaskami wizerunku Matki Bożej Saneckiej. Ukoronowano go w maju 2016 roku. Od tego czasu kult maryjny w parafii ożywił się jeszcze bardziej, czego potwierdzeniem będzie nadanie kościołowi tytułu sanktuarium.

Proboszcz ks. Jarosław Żmija i wspólnota parafialna spodziewają się, że do Sanki będzie teraz przybywało coraz więcej pielgrzymów pragnących uczcić Matkę Bożą i prosić ją w intencjach własnych oraz powierzonych.

O parafii w Sance i kulcie Matki Bożej Saneckiej piszemy obszerniej w najnowszym, 36. numerze krakowskiego GN na 9 września.

Czytaj także:

Historia zaczyna się od cudu

Korony dla Matki Oczekiwanego Macierzyństwa

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL