Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dziękowali za Boże dary przejdź do galerii

Najpierw była Msza św. w kościele w Miętustwie z poświęceniem wieńców dożynkowych, potem - festyn dożynkowy.

Przez niemal całą niedzielę 9 września w ogrodach plebańskich w Miętustwie trwały tegoroczne Dożynki Miętusiańskie. Ich pierwszym punktem była Msza św. w świątyni. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Janusz Rzepa w koncelebrze z ks. Karolem Paluchem i ks. Michałem Leśniakiem, wikarymi. - Za Boże dary trzeba nam podziękować. Cieszyć się nimi trzeba. Bardzo wam dziękujemy, że właśnie przed Stwórcą składacie to dziękczynienie - mówił podczas homilii ks. Leśniak.

Liturgia w kościele w Miętustwie była pełna akcentów regionalnych. Kapłani sprawowali Eucharystię w góralskich ornatach. Przygrywała kapela, nawet liturgia słowa wybrzmiała w gwarze podhalańskiej.

Po Mszy św. na plenerowej scenie w ogrodach plebańskich pojawiły się zespoły regionalne, przeprowadzano różne konkursy. Zaprezentował się kabaret Truteń. Dożynki zakończyła wspólna zabawa.

Imprezę zorganizowali Związek Podhalan w Miętustwie oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu. W jego przygotowanie zaangażowały się też społeczności 4 wiosek współtworzących parafię w Miętustwie, czyli mieszkańcy Cichego, Ratułowa, Starego Bystrego i Czerwiennego Dolnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL