Nowy numer 38/2021 Archiwum

Konarskie miodobranie

We wtorek 11 września w podkrakowskich Konarach odbędzie się kolejne "Miodobranie-Miodogranie", impreza integracyjna organizowana przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną.

Fundacja związana z zakonem bonifratrów, który ma swój konwent w Konarach, prowadzi tam 4 placówki, organizujące m.in. warsztaty aktywizujące osoby niepełnosprawne. Codziennie korzysta z nich 180 osób z niepełnosprawnością.

W trakcie "Miodobrania-Miodogrania" zostanie zaprezentowana twórczość artystyczna osób korzystających z zajęć w konarskiej placówce. Będą to zarówno pokazy rękodzieła, jak i występy muzyczne i teatralne. Do udziału w zabawie zapraszani są zawsze także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Spotkanie będzie również okazją do prezentacji darów natury, m.in. miodów i innych wyrobów pszczelich. Fundacyjny Zakład Aktywności Zawodowej prowadzi m.in. Pasiekę św. Ambrożego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 Mszą św. w bonifraterskim konwencie pw. św. Józefa. O godz. 11 w ogrodach konwentu zaczną się występy artystyczne, warsztaty pszczelarskie i konkursy. Będzie można degustować miody i wziąć udział w warsztatach mydlarsko-kosmetycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama