Nowy numer 38/2018 Archiwum

Do Niej się uciekajmy

Kościół parafialny św. Jakuba Apostoła w Sance koło Krzeszowic stał się sanktuarium Matki Boskiej Pani Saneckiej – Matki Oczekiwanego Macierzyństwa.

Decyzję ogłoszono tam 8 września, w dniu święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, podczas Mszy św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. Jest ona potwierdzeniem kultu Matki Bożej w Jej wizerunku znajdującym się w świątyni w Sance i łask, które otrzymują proszący o Jej pomoc. – Ona, z woli Chrystusa, jest naszą Matką, do której uciekać się trzeba, w Niej szukać ratunku, pociechy i nadziei, jako że jest Matką nadziei zwycięskiej – mówił abp Jędraszewski, dodając, że to Maryja, wchodząc w dzieje wiernego ludu, wybiera sobie miejsce i czas, gdzie szczególnie daje odczuć to, iż jest Matką.

Dostępne jest 41% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma