Nowy numer 38/2021 Archiwum

Uratuj życie mieszkańców Idlib!

Wojna z nową mocą powróciła do Syrii. Polska Misja Medyczna rozpoczyna więc zbiórkę na pomoc ofiarom bombardowań.

Przez ostatnich 10 dni na zachodnich i północnych krańcach Hamy i na południu Idlib trwały naloty, których ofiarami są setki cywilów. Zbombardowano także szpitale - zniszczone zostały budynki i karetki pogotowi, a ranni zostali zarówno pracownicy, jak i pacjenci. Większość potrzebujących pomocy to kobiety i dzieci - największe ofiary tej wojny.

Jak informuje dr Mansour Alatrash z Balsam Medical, szczególnie ucierpiały trzy szpitale, które są pod nadzorem Hama Health: w Allatamena i w Idlib. Szpitale i lekarze cały czas pracują z pełnym poświęceniem, ale problemem są fundusze na środki ratujące życie. Potrzebne są przede wszystkim leki przeciwzapalne i materiały opatrunkowe - rannych wciąż przybywa, a magazyny szpitali są puste. Potrzebna jest więc natychmiastowa pomoc.

W odpowiedzi na ten dramat Polska Misja Medyczna rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na pomoc ofiarom bombardowań w Idlib w Syrii. Akcję można wesprzeć na dwa sposoby: kupując wybrany zestaw medyczny lub wpłacając pieniądze na konto PMM (z dopiskiem: Idlib). Szczegóły na www.pmm.org.pl/pl/akcja-specjalna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama