Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czas na gazetkowy finał

Już w najbliższą sobotę 22 września w Ludźmierzu poznamy laureatów IV Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. ks. prał. Tadeusza Juchasa.

Początek spotkania podsumowującego konkurs już o godz. 10 w Domu Pielgrzyma. Na początku wszystkie redakcje, które biorą udział w konkursie, przedstawią swoje tytuły i opowiedzą o specyfice pracy parafialnych żurnalistów. Potem przyjdzie czas na rozmowę z zaproszonym gościem. Będzie nim nasza redakcyjna koleżanka Barbara Gruszka-Zych. Znana i ceniona reporterka, autorka wielu książek, a do tego utalentowana poetka. Co ciekawe, Basia będzie odpowiadać na pytania, ale i będzie je stawiać. A powodem tego będzie reportaż, jaki trafi na łamy "Gościa Niedzielnego" o zapalonych żurnalistach czasopism parafialnych.

Kolejnym punktem będzie Msza św. w ludźmierskiej bazylice, która rozpocznie się w samo południe. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników ponownie do Domu Pielgrzyma, gdzie nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Naszymi sponsorami w tym roku są: Kraków Airport (ufundował nagrody rzeczowe), Port Lotniczy w Lourdes (ufundował bilet lotniczy), Adam Rajski - właściciel sklepu "Rajski" sieci Lewiatan w Nowym Targu, Maciej Gąsienica - doradca biznesowy sieci Plus, Jakub Janas - właściciel Firmy Wędliniarskiej "Janas" w Nowym Targu. Krzysztof Wadowski - właściciel salonu samochodowego Kia w Nowym Targu, Polskie Koleje Linowe (przeznaczyły 5 biletów na wyjazd na i zjazd z Kasprowego Wierchu), Termy Chochołowskie w Chochołowie (laureaci otrzymają 5 bezpłatnych całodziennych voucherów).

Spotkanie w Ludźmierzu zakończy wspólny obiad. Wezmą w nim udział także redaktorzy, którzy nie zgłosili gazetek na konkurs, a chcą spotkać innych żurnalistów, wymienić doświadczenia, podpatrzyć dobre i ciekawe rozwiązania w redagowaniu czasopism parafialnych. Bo to właśnie najważniejszy cel naszego konkursu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL