Nowy numer 4/2021 Archiwum

"Od Serca" najlepszą gazetką przejdź do galerii

"Od Serca" – to tytuł najlepszego czasopisma, które ukazuje się w parafii w Sułkowicach koło Myślenic. Zespół redakcyjny zajął I miejsce w IV Archidiecezjalnym Konkursie Gazetek Parafialnych im. ks. Tadeusza Juchasa.

Spotkanie finałowe odbyło się 22 września w Ludźmierzu. Listę laureatów otwiera zespół redakcyjny gazetki "Od Serca". Czasopismo ukazuje się w parafii w Sułkowicach. II miejsce przypadło redakcji gazetki "Głos Świętojański" z parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie. Dwa równorzędne III miejsca zajęły redakcje pism "Echo Tenczyna" z parafii w Tenczynie i "Echo naszej swoszowickiej parafii" z parafii Opatrzności Bożej w Krakowie-Swoszowicach.

Ponadto w gronie laureatów znaleźli się parafialni redaktorzy z takich tytułów jak: "Tygodnik Salwatorski" (parafia Najświętszego Salwatora w Krakowie), "Sapientia" (parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach koła Zatoru), "Nie samym chlebem" (parafia pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie).

Za cykl artykułów "Portrety znanych nowotarżan" nagrodę (voucher na rejs samolotem Kraków – Lourdes – Kraków) otrzymał Marek Fryźlewicz. Wieloletni burmistrz Nowego Targu współtworzy gazetkę "Głos Serca", która ukazuje się w największej podhalańskiej parafii – pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród poprzedziło spotkanie z Barbarą Gruszką-Zych, dziennikarką i reportażystką "Gościa Niedzielnego", która podzieliła się z parafialnymi redaktorami opowieściami, m.in. o spotkaniach z wielkimi ludźmi kultury – Czesławem Miłoszem, Wojciechem Kilarem i Krzysztofem Zanussim. B. Gruszka-Zych zaznaczyła, że dziennikarz to człowiek, który jest posłany do spotkania z drugą osobą. – Ważne jest także to, abyśmy nie bali się krytyki we własnym gronie. Warto powiedzieć sobie nawzajem, który tekst wyszedł nam dobrze, który po prostu nie był najlepszy. Takiej spokojnej, a jednocześnie twórczej krytyki jakoś nam wszystkim brakuje – mówiła dziennikarka "Gościa Niedzielnego".

Uczestników spotkania podsumowującego tegoroczną edycję konkursu pozdrowił ludźmierski kustosz, ks. Jerzy Filek. Kapłan przypomniał postać ks. prałata Tadeusza Juchasa, który patronował wydarzeniu. Honorowy patronat sprawował także metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Naszymi sponsorami w tym roku byli: Kraków Airport (ufundował nagrody rzeczowe), Port Lotniczy w Lourdes (ufundował bilet lotniczy), Adam Rajski – właściciel sklepu "Rajski" sieci Lewiatan w Nowym Targu, Maciej Gąsienica – doradca biznesowy sieci Plus, Jakub Janas – właściciel Firmy Wędliniarskiej "Janas" w Nowym Targu, Krzysztof Wadowski – właściciel salonu samochodowego Kia w Nowym Targu, Polskie Koleje Linowe (przeznaczyły bilety m.in. na wyjazd i zjazd z Kasprowego Wierchu), Termy Chochołowskie w Chochołowie (laureaci otrzymali 5 bezpłatnych całodziennych voucherów) oraz Termy "Gorący Potok" z Szaflar. Wydarzenie wsparł także ks. kustosz Jerzy Filek. 

Konkurs zorganizowała redakcja "Gościa Krakowskiego". Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowej, bo piątej edycji naszego konkursu, która wystartuje w 2019 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama