Nowy numer 42/2019 Archiwum

Powitanie nowych kleryków

W Pałacu Arcybiskupów Krakowskich 17. kandydatów do kapłaństwa otrzymało 22 września z rąk arcybiskupa Marka Jędraszewskiego suscepty – specjalne dokumenty potwierdzające przyjęcie do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

– Przychodzimy tu po to, aby okazać miłość do Kościoła i zaświadczyć, że Kościół jest nam bliski i chcemy mu służyć – mówił w imieniu kandydatów do kapłaństwa rektor seminarium ks. prof. Janusz Mastalski, prosząc metropolitę krakowskiego o błogosławieństwo i słowo.

Arcybiskup przypomniał, że podczas wojny seminarium duchowne mieściło się w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3. Była to inicjatywa kardynała Adama Stefana Sapiehy, który bał się o życie swoich wychowanków. Dzięki tej sytuacji, ówczesny metropolita mógł zapewnić im lepszą ochronę, a także bliżej poznać młodych kleryków. Tak stało się z Karolem Wojtyłą, który był jednym z najzdolniejszych studentów. Kardynał Sapieha przyspieszył jego święcenia kapłańskie, aby przyszły papież mógł od jesiennego semestru rozpocząć studia w Rzymie.

Hierarcha podzielił się z alumnami planami odsłonięcia odrestaurowanego Okna Papieskiego, co nastąpi 16 października. Miejsce dotychczasowej fotografii zajmie od strony ulicy Franciszkańskiej mozaika, a od wewnętrznej portret papieża.

Na zakończenie prosił kleryków, aby pomnażali otrzymane od Boga dary i życzył, aby z radością i optymizmem weszli w życie seminaryjne i wiernie podążali za głosem Chrystusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL