Nowy numer 37/2021 Archiwum

Połamane drzewa, lekko ranne dziecko

W związku z silnym wiatrem małopolscy strażacy interweniowali ponad 260 razy. IMGW nadal ostrzega przed silnym wiatrem.

W nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy byli wzywani przede wszystkim do usuwania powalonych przez wiatr drzew. W Rabce zerwany kabel elektryczny lekko ranił 5-letnie dziecko.

Do zdarzenia doszło na parkingu obok znanego parku rozrywki w Rabce-Zdroju. Złamane drzewo uszkodziło przewody elektryczne i dwa słupy.

– Zerwany kabel uderzył 5-letnie dziecko w twarz. Zostało przewiezione do szpitala, ale lekarze nie stwierdzili u niego ciężkich obrażeń – powiedziała PAP rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

W nocy na Kasprowym Wierchu wiatr osiągał w porywach do 130 km na godzinę.

Jak poinformowała firma Tauron, w poniedziałek o godzinie 9 na jej terenie dystrybucyjnym w województwie małopolskim bez prądu było 16 tys. odbiorców.

IMGW wydał także ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. Obowiązuje ono na terenie wszystkim powiatów województwa małopolskiego. "Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 do 45 km na godzinę, w porywach do 75 km na godzinę, z północnego zachodu" – napisano w komunikacie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama