Nowy numer 29/2021 Archiwum

Módl się i zatańcz "belgijkę"

Bieg Papieski, Miasteczko Rodzinne oraz uroczysta Msza św. - to tylko niektóre punkty zbliżającej się krakowskiej odsłony XVIII Dnia Papieskiego.

Wydarzenie odbędzie się w weekend 13 i 14 października, a towarzyszyć będzie mu hasło "Promieniowanie ojcostwa". - Chcemy przypominać zarówno o duchowym, jak i fizycznym wymiarze ojcostwa, stąd atrakcje dla całych rodzin, jak i Eucharystia pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego - mówi Karolina Szabat, rzeczniczk krakowskiej wspólnoty stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

W sobotę 13 października o godz. 11 mieszkańcy Krakowa i przyjezdni będą mogli spróbować swoich sił w 2. edycji Biegu Papieskiego, który odbędzie się na terenie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". - Papież Polak bardzo lubił aktywność fizyczną. Dlatego wpatrując się w życie naszego patrona chcemy promować sport i wynikające z niej radość i przyjaźń z drugim człowiekiem - tłumaczy Szabat. Szczegółowe informacje o wydarzeniu i formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie www.biegpapieskikrakow.pl.

Natomiast o godz. 17 każdy będzie mógł zatańczyć ze stypendystami "belgijkę" na Rynku Głównym. Dzień zwieńczy natomiast wieczór modlitewny w bazylice św. Floriana, na który od godz. 18 złoży się różaniec, Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, przygotowana razem ze wspólnotą Chrystus w Starym Mieście.

Niedziela będzie przepełniona atrakcjami dla dzieci i ich rodziców. Od godz. 10 do 16 w parafii św. Jadwigi Królowej będzie można skorzystać z malowania twarzy, baniek mydlanych czy balonowego zoo lub loterii, a także fotobudki, a o 17.30 stypendyści zaprezentują wyreżyserowany i przygotowany przez nich spektakl. Z kolei w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 13 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie metropolita krakowski.

Jak zauważa rzeczniczka krakowskiej wspólnoty, takie przypominanie postaci św. Jana Pawła II przyciąga uwagę. - Często mówi się o stypendystach, że są „żywym pomnikiem” Papieża Polaka. Chcemy swoimi talentami i zdolnościami uczcić jego pamięć, ale także spotkać się osobiście z darczyńcami, którzy tego dnia wrzucają pieniądze do puszek i tym samym sprawiają, że przez cały rok otrzymujemy wsparcie finansowe, by dalej się kształcić - podkreśla, zachęcając do udziału w wydarzeniach XVIII Dnia Papieskiego w Krakowie. Honorowym patronatem objął go abp Marek Jędraszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama