Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mówiłem...

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w ciekawy sposób upamiętni 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, która przypada 16 października.

Instytut przygotował dla ludzi młodych - licealistów, studentów, osób wkraczających w dorosłe życie, młodych małżeństw - cykl 40 wideokatechez inspirowanych nauczaniem papieża Polaka. Nosi on tytuł "moviewam".

Punktem wyjścia do filmowych rozważań jest nauczanie św. Jana Pawła II, przeniesione na grunt spraw codziennych. Cykl poruszy tematy takie, jak: miłość w związkach, moda na sukces, dojrzałość, wierność czy odwaga. Katechezy głosić będzie ks. Łukasz Piórkowski - duszpasterz dzieci i młodzieży, kapłan w sanktuarium św. Jana Pawła II, który przez kilka lat prowadził telewizyjny program dla dzieci "Ziarno".

- Nasza propozycja ma skłaniać do myślenia i angażować osobiście. Nie chcemy mówić, co jest słuszne, a co nie, chcemy przedstawić paletę rozsądnych i pogłębionych poglądów, dla których inspiracją jest życie i nauczanie Jana Pawła II - tłumaczy, dodając, że filmy pokażą, jak łatwo współczesny człowiek wpada w myślowe pułapki i schematy zachowań oraz że niepotrzebnie ignoruje duchową sferę życia.

Projekt "moviewam" będzie dostępny na facebookowym profilu pod taką samą nazwą, na stronie Instytutu Dialogu Międzykulturowego (www.idmjp2.pl) oraz na portalu franciszkanska3.pl. Pierwszy odcinek zostanie zaprezentowany 1 października, a kolejne będą pojawiać się w odstępach tygodniowych.

Zapowiedź cyklu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=M9Bg0NKQs14&feature=youtu.be.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL