Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Mistrzowie świata od seansów saunowych

Górale to naprawdę potrafią przekuć wszystko w wielki sukces. W Termach Chochołowskich pracują mistrzowie świata w prowadzeniu ceremonii saunowych.

Maciej Piczura i Karolina Jarząbek cieszą się z tytułu mistrzów świata od ceremonii saunowych. Wielki puchar przywieźli z Niemiec. W sześciodniowych zmaganiach pokonali 31 zespołów z całego świata. Wcześniej przeszli sito eliminacji krajowych, zmierzyli się z blisko 80 parami.

Okazuje się, że prawdziwy seans w saunie to niekoniecznie czas, kiedy nie możemy już poradzić sobie z gorącem, ale chwile naprawdę bardzo przyjemnie spędzone z egzotycznymi czy leśnymi zapachami, z przeróżną muzyką. - Seanse saunowe to przede wszystkim dobry punkt w planie na zdrowy styl życia. Prowadzone zabiegi często zastępują kontakt z morskim klimatem, a on dobrze działa na górne drogi oddechowe - podkreślają Karolina i Maciej. 

Seans zaproponowany przez mistrzów z Chochołowa nawiązywał do historii, które dzieją się na naszych oczach. - Na początku, jak to zwykle bywa. w związku jest idealnie. Jednak z czasem stajemy się bardzo zabiegani, zapracowani. Nagle zaczyna się źle dziać między nami. Pojawia się choroba. Mąż nie zauważa, że jego żona zaczyna po prostu ślepnąć. W końcu traci wzrok. Następuje załamanie. Trzeba zacząć żyć na nowo, poukładać sobie pewne rzeczy i walczyć o przyszłość już razem - opowiada Maciej, dodając, że na twarzach wielu osób widział ogromne wzruszenie i łzy.

Maciej Piczura nie tylko doskonale radzi sobie w saunowym duecie, ale ma także indywidualne sukcesy na swoim koncie, ponadto jako pierwszy w historii mistrzostw świata wygrał w obu kategoriach jednocześnie. Na mistrzostwach w Niemczech wcielił się w rolę Krzysztofa Kolumba.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama