Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nasz kod wartości

Znani artyści i muzycy chrześcijańscy wezmą udział w projekcie "Biblia Polska - nasz kod wartości". Premierowy koncert odbędzie się 9 października o godz. 12 w Nowym Targu.

Godzina nie jest przypadkowa. Widowisko, którego nazwa pochodzi od tytułu wiersza Kazimierza Wierzyńskiego, i które zobaczymy w Miejskim Ośrodku Kultury, ma wymiar edukacyjny. Dlatego organizatorzy chcą, aby na widowni dominowali uczniowie nowotarskich szkół.

Projekt "Biblia Polska" jest wydarzeniem mającym przypomnieć i przywołać te wartości, które tworzą nasz kod kulturowy oraz postawy, na których wyrosły tak wielkie postaci naszej współczesności jak św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, bł. ks. Jerzy Popiełuszko. 

Stowarzyszenie Muza Dei do udziału w koncercie zaprosiło Dominikę Figurską i Pawła Królikowskiego. Fragmenty wybitnych polskich dzieł recytował będzie także Dariusz Kowalski, który jest współtwórcą projektu i autorem scenariusza. Nad warstwą muzyczną czuwa zaś aranżer, basista i producent muzyczny - Marcin Pospieszalski. Wśród artystów usłyszymy: Agnieszkę Musiał, siostry Melosik, Agnieszkę Cudzich, Full Power Spirit, Sławomira Giska oraz chór Strefy Chwały.

W koncercie wykorzystane zostaną fragmenty dzieł m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Wierzyńskiego, Tadeusza Gajcy, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Karola Wojtyły, Stefana Wyszyńskiego, Jerzego Popiełuszki.

Projekt "Biblia Polska" jest dofinansowany ze funduszy Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL