Nowy numer 42/2019 Archiwum

Cudowny projekt życiowy

– Dziękuję, że jest w was wrażliwość na drugiego człowieka – mówił do uczestników Międzypokoleniowego Żonkilowego Marszu Nadziei abp Marek Jędraszewski.

Marsz, który miał symbolicznie pokazać solidarność mieszkańców naszego miasta z osobami potrzebującymi opieki hospicyjnej, wyruszył sprzed Bramy Floriańskiej, by dojść na dziedziniec Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Tu jego uczestników przywitał abp Jędraszewski, honorowy patron Pól Nadziei. Jak zauważył, w tym roku marsz odbył się w szczególnym dniu – dokładnie 60 lat wcześniej, 28 września 1958 roku, ks. Karol Wojtyła przyjął na Wawelu święcenia biskupie. Co ważne, bp Wojtyła zawsze był bardzo wrażliwy na potrzeby osób chorych, cierpiących i samotnych.

Z tej jego wrażliwości zrodził się w Krakowie ruch pomocy hospicyjnej, któremu patronowała bł. Hanna Chrzanowska, jedna z najbliższych jego współpracowników. Metropolita przyznał też, że jest szczęśliwy, kiedy patrzy na młodych, którzy chcą pielęgnować i rozwijać wrażliwość na drugiego człowieka, i że w trosce o tego człowieka znajdują także radość. – Pokazujecie, że można być młodym i być razem z samotnymi, cierpiącymi, często starszymi osobami. To jest cudowny projekt życiowy. Tego wam z całego serca gratuluję, dziękując i Bogu, i wam, i waszym wychowawcom, że jest w was taka piękna, prawdziwie humanistyczna tradycja – mówił arcybiskup.

Marsz zainicjował 22. edycję Pól Nadziei, które w 2019 r. potrwają od 10 marca do 26 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL